Skvělé výkony podávali žáci ZŠ Vyhlídka koncem září a začátkem října v atletických soutěžích – účast v krajských kolech i v republikovém finále

Skvělé výkony podávali žáci ZŠ Vyhlídka koncem září a začátkem října v atletických soutěžích  – účast v krajských kolech i v republikovém finále

Žáci a žákyně ZŠ Vyhlídka po úspěšných kvalifikacích z okresních přeborů v atletickém čtyřboji a přespolním běhu, vybojovali v krajských kolech čtyři umístění na stupních vítězů. Tři medaile přivezli z krajského kola atletického čtyřboje konaného 1. října 2018 ve Zlíně. Starší děvčata zvítězila a zajistila si postup do republikového finále, které se konalo 10. října 2018 v Opavě. V silné konkurenci  škol z celé republiky obsadily dívky 12. místo. Mezi nejlepší výkony jednotlivkyň patřilo 154 cm ve skoku o výšky Terezy Hanákové nebo více jak 50 metrů v hodu míčkem Lucie Golasovské. Ve družstvu dále soutěžily Karolína Skýpalová, Petra Vaverková a Natálie Skýpalová.

Další dvě medaile z krajských závodů v atletickém čtyřboji přivezli hoši. Mladší chlapci obsadili 2. místo za vítěznou ZŠ Oskol Kroměříž a starší hoši skončili na třetím místě.  Na zisku medailí v družstvu mladších hochů se podíleli Jan Pobořil, Jan Kusák, Jan Španěl, Tomáš Tobola a Marek Bětuňák.

Na atlety navázali 4. října vytrvalci v krajském kole  přespolního běhu. Bronzové medaile na těžké trati v Trnavě nedaleko Slušovic vybojovalo družstvo mladších žáků ve složení Ondřej Marek, Petr Hurta, Patrik Toman, Jan Španěl, Jan Pobořil a Václav Košárek. Starší žáci na tříkilometrové trati obsadili 5. místo.