Ostrov FIVE – hledání ztraceného pokladu

Tato letní prázdninová aktivita byla určena žákům 1. – 4. ročníků ZŠ Vyhlídka. Projekt byl zaměřený formou her na rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti. Žáci se ocitli na ostrově „Five“, kde v průběhu pěti dnů získávali indicie, které je dovedly k ukrytému pokladu. Děti při získávání indicií musely využívat schopnosti porozumět textu, přemýšlet o něm a provést daný úkol, čímž si zlepšovaly svou čtenářskou gramotnost. Důraz byl kladen i na rozvoj matematické gramotnosti prostřednictvím deskových her, krychlových staveb dle nákresů, logických úloh a hádanek. V programu byly zařazeny různé pohybové hry, nechyběla ani kreativní práce žáků ve skupinách, při které výtvarně ztvárnili svůj ostrov snů. Cílem tohoto týdenního projektu bylo zmírnit prázdninový propad v učení a zprostředkovat žákům vzdělávací příležitosti zážitkovou formou. Program se dětem líbil a s úsměvem na rtech a odměnou z pokladu odcházely spokojeně domů.

Mgr. Radka Mynaříková, Mgr. Jana Vaďurová