Za kouzlem knih

V posledním srpnovém týdnu proběhla na naší škola letní aktivita Za kouzlem knih. Jak už z názvu vyplývá, této aktivity se účastnily především milovnice knih a dobrého počtení. Celý týden byl nabitý nejrůznějšími zábavnými hrami, křížovkami, spojovačkami a literárními kvízy. Žákyně také navštívily Městskou knihovnu ve Valašském Meziříčí, kde putovaly po stopách Sherlocka Holmese a hledaly poklad ukrytý v knihách. Na Zámku ve Vsetíně si pak na základě úkolů z pracovního listu prošly jednotlivé expozice a našly poklad ukrytý ve sklepě. Všem se společně prožitý týden velmi líbil a myslíme si, že jsme se nejen pobavily, ale také jsme se dozvěděly spoustu nových a zajímavých poznatků o knihách, jejich postavách i autorech. Doufáme, že i příští léto budeme moci strávit příjemné chvíle ve společnosti našich kamarádů jak lidských, tak i těch knižních.

Mgr. Andrea Trochtová a Mgr. Martina Krutílková

Z postřehů žákyň:

„Líbil se mi kolektiv, že jsme se sešli taková fajn parta.“

„Líbilo se mi na Zámku ve Vsetíně, jak jsme hledaly poklad. A jak jsme vytvářely a malovaly příběh.“

„Mně se to líbilo moc…. Jsem ráda za kolektiv, všichni byli moc sympatičtí. I paní učitelky byly super. Hodně jsem si to užila, příští rok půjdu znova, pokud tábor bude, a vezmu i sestru.“

„Tábor jsem si užila, byl to skvěle strávený týden před začátkem školy.“

„Líbilo se mi hledání pokladu a luštění tajenky na Zámku ve Vsetíně. Příště by se mi líbily další super hry a luštění tajenky někde na zámku nebo i ve škole.“