Letem historickým světem

Předposlední srpnový týden ve škole probíhala prázdninová aktivita s názvem Letem historickým světem. Během pěti dnů se děti různého věku dozvěděly mnoho nového o dějinách, ale také si na vlastní kůži vyzkoušely strasti a radosti tvůrce středověkého města. Další dny jsme se proměnili na alchymisty Rudolfa II. a navštívili jejich laboratoří. Nechyběly ani drobné pokusy.

Nohy nás také zavedly do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsme se pomocí pracovního listu dozvěděli spoustu zajímavostí o životě a každodennosti na Valašsku v 2. polovině 19. století a na začátku 20. století.

Poznali jsme krásy Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí a v Živém muzeu gobelínů jsme zblízka viděli, jak se restaurují několik stovek let staré gobelíny i výrobu těch nových. Pátek byl akčnější, zahráli jsme si únikovou hru, do které se museli zapojit všichni malí i velcí. Nakonec jsme vše zhodnotili a shodli se, že jsme prožili super dny!

Vytvořili: Mgr. Lucie Jelínková a Mgr. Tomáš Kocur