NAŠE ÚSPĚCHY

Díky systematickému a cílenému vzdělání naše škola dosahuje úspěchů v různých předmětových soutěžích, olympiádách.

Školní rok 2022/2023

 • Regionální kolo recitační soutěže

V pátek 28. 4. 2023 proběhlo v Uherském Hradišti regionální kolo recitační soutěže. Naši školu a zároveň celý okres Vsetín reprezentoval Josef Vybíral ze třídy 7.C. Odborná porota vyzdvihla Pepovu přirozenost, schopnost navázat kontakt s diváky a ocenila jeho přednes a přesvědčivé podání textu Miloše Macourka jako absolutně nejlepší. Josef tedy zvítězil ve své kategorii a postupuje na celostátní přehlídku, která se bude konat v červnu ve Svitavách.

 • Okresní kolo biologické olympiády

V pondělí 17. dubna proběhlo na zdejším gymnáziu okresní kolo biologické olympiády. Naši školu reprezentovala Magdaléna Halaštová (9.B) v kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií.

Tématem 57. ročníku BiO 2022/2023 pro kategorii C bylo ,,Bezlesí“. Každé soutěžní kolo biologické olympiády je o něco složitější, zároveň také navazuje na problematiku předešlých kol.

V silné konkurenci se Magda rozhodně neztratila. Z celkového počtu soutěžících – 32, obsadila krásné 8. místo. Magdě gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu přírodních věd!

 • Okresní kolo recitační soutěže

Dne 9. 3. 2023 se v kulturním zařízení města Valašské Meziříčí konalo okrskové kolo v přednesu poezie i prózy. V 1. kategorii 3. místo obsadil Filip Staněk ze třídy III.A, ve 3. kategorii vybojoval 1. místo Josef Vybíral ze třídy VII.C a 4. místo Ondřej Groh ze třídy VIII.B. Všem recitátorům blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v dalších kolech soutěže.

 • Okresní kolo recitační soutěže

Dne 9. 3. 2023 se v kulturním zařízení města Valašské Meziříčí konalo okrskové kolo v přednesu poezie i prózy. Naši žáci svým pěkným přednesem nejen pobavili posluchače, ale i získali ocenění. V 1. kategorii 3. místo obsadil Filip Staněk ze třídy 3. A, ve 3. kategorii vybojoval 1. místo Josef Vybíral a 4. místo Ondřej Groh ze třídy 8. B. Všem recitátorům blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v dalších kolech soutěže.

 • Okresní kolo chemické olympiády

Dne 3. 3. 2023 se trojice postupujících žáků 9. B třídy naší školy vydala na sousední Gymnázium Fr. Palackého na 59. ročník okresního kola chemické olympiády.

Z celkového počtu šestnácti žáků, kteří se probojovali do okresního kola soutěže v kategorii D, dosáhla nejlepšího umístění žákyně Magdaléna Halaštová, která skončila na pěkném 9. místě, a spolu s Michalem Žákovským umístěným na 12. místě také úspěšným řešitelem, Jonáš Halašta obsadil 13. příčku.

Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy nejen v chemických, ale i v dalších vědomostních soutěžích, jež jsou všichni aktivními účastníky.

 • Okresní kolo zeměpisné olympiády 2023

Dne 22. února 2023 se na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo olympiády ze zeměpisu. Soutěž byla rozdělena na čtyři kategorie – to na kategorii A (žáci 6. tříd), B (žáci 7. tříd), C (žáci 8. a 9. tříd) a D (střední školy).

Výsledky:

Sofie Horáčková ve své kategorii skončila na 5. místě

Štěpán Vaněk ve své kategorii skončil na 12. místě

Anna Vlčková ve své kategorii skončila na 15. místě

 • Bobřík informatiky

V průběhu listopadu se naše škola zapojila do soutěže Bobřík informatiky. Soutěžní test obsahoval 12 úloh zaměřených na oblasti digitální gramotnost a informatické myšlení. Žáci šestého a sedmého ročníku soutěžili v kategorii Benjamín a žáci devátého ročníku se zapojili do soutěže v kategorii Kadet. Žáci vyplňovali online test, v němž vybírali z několika odpovědí, sestavovali jednoduché programy s využitím algoritmů nebo přemisťovali předměty na obrazovce. Jelikož v kategorii Benjamin a Kadet soutěž končí školním kolem, rozhodli jsme se výsledky vyhlásit alespoň v rámci naší školy.

Nejlepší řešitelé za jednotlivé ročníky:

6. ročník

1. Štěpán Makyča

2. Sofie Horáčková

3. Samuel Žitník

7. ročník

1. Natálie Indruchová

2. Justýna Srbová

3. Šimon Tkáčik

9. ročník

1. Šimon Stolář

2. Zuzana Křek

3. Nikol Malíkov

 • Florbalový turnaj ČEPS CUP – 1. stupeň

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se na ZŠ Šafaříková uskutečnilo okrskové kolo florbalového turnaje pro žáky 1. stupně. Naši školu reprezentovali tito žáci: Matyáš Capil (4.B), Richard Jakl (5.A), Richard Sklenář (5.A), Tomáš Mrlina (5.A), Dominik Stonavský (5.B), Dominik Adam (5.B) a Lubomír Baláž (5.B). Kluci předvedli vynikající výkon. V prvním zápase jsme porazili Valašskou Bystřici 1:0. V druhém zápase jsme hráli proti Šafařce a po vyrovnaném boji jsme prohráli 0:1. Poslední zápas proti Choryni jsme vyhráli s přehledem 8:0. Celkově jsme skončili na druhém místě.

 • Přírodovědný klokan

Ve středu 12. 10. proběhla na naší škole celostátní soutěž Přírodovědný klokan – kategorie Kadet. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Hlavním cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Soutěžícím byl zadán jednorázový test, který obsahoval 24 zapeklitých úloh z přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu, matematiky a všeobecných znalostí. Na řešení měli žáci celkem 40 minut.

V kategorii Kadet se soutěže zúčastnilo celkem 79 žáků z 8. a 9. ročníků.

Kadet (8. a 9. ročník) – výherci

1. místo – Tomáš Vágner (9.B)

2. místo – Jonáš Halašta (9. B)

3. místo – Zuzana Křek (9. B)

4. místo – Natálie Trusinová (9. A)

5. místo – Michal Žákovský (9. B)

Školní rok 2021/2022

 • Republikové kolo literární soutěže Požární ochrany očima dětí a mládeže 2022

Velkého úspěchu v celorepublikové soutěži dosáhla žákyně 5. ročníku ZŠ Vyhlídka Natálie Orságová v literární soutěži „Požární ochrana očima dětí a mládeže“. Vyhlášení nejlepších prací proběhlo 10. června 2022 v Litoměřicích, kde si byla Natálka převzít věcnou cenu. Budeme ji nadále držet pěsti při jejich spisovatelských nápadech.

 • Mladý chemik 2022

Na základě výsledků celostátního kola 10. ročníku soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, které se konalo 16.6.2022 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity v Pardubicích patří obrovská gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy žáku naší školy, Michaelu Souškovi z 9.B.

Letos se soutěže zúčastnilo 17 075 žáků z 614 základních škol. Michael se probojoval z 1.místa regionálního kola mezi 40 nejlepších finalistů v ČR. Obsadil krásné 17. místo v republikovém finále, ve kterém vypracovával náročné teoretické a praktické úkoly nad rámec učiva základní školy vyžadující náročnou přípravu.

 • Regionální kolo recitační soutěže

Ve středu 26. 4. 2022 se v Uherském Hradišti konalo regionální kolo recitační soutěže. Naši školu díky postupu z okresního kola reprezentovala Lucie Piskláková z 8.B. Dařilo se jí skvěle, za svůj přednes získala Ocenění poroty za přirozený projev. Lucka dokázala, že patří mezi nejlepší recitátory v kraji.

 • Okresní kolo biologické olympiády 2021/2022

V pondělí 11. dubna proběhlo na zdejším gymnáziu okresní kolo biologické olympiády, kterého se zúčastnili také žáci naší školy – Magdaléna Halaštová, Anna Daňková, Anna Vlčková. Děvčata reprezentovala naši školu v kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií.

Tématem 56. ročníku BiO 2021/2022 pro kategorii C bylo ,,Jak přežít zimu“. V teoretické části byl soutěžícím předkládán vědomostní test. Praktická část byla rozdělena na dvě části. V první části soutěžící poznávali typické organismy naší přírody. Druhou část tvořil laboratorní úkol, orientující se na praktické dovednosti soutěžících v mikroskopování a vytváření laboratorního protokolu.

Z celkového počtu soutěžících – 25, obsadila krásné 3. místo Magdaléna Halaštová a postupuje tak do krajského kola, které se uskuteční 12. 5. 2022 v Zoo Zlín – Lešná.

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková

 • Krásenský zvoneček 2022

Ve dnech 7. a 8. 4. 2022 se konal v M-klubu ve Valašském Meziříčí již 29. ročník recitační soutěže Krásenský zvoneček. Naši recitátoři dokázali, že patří mezi ty nejlepší.

     V 1. kategorii zazářila Kristýna Kopecká ze 3.B, která získala zasloužené prvenství. Vysoké hodnocení poroty si odnesla i Sabrina Hniková z téže třídy, obsadila krásné 4. místo. Pochvalu zaslouží za svůj pěkný výkon i Matyáš Kaleta, rovněž žák 3.B.

     V kategorii druhé svým přednesem vybojovala skvělé druhé místo Elen Trusinová z 5.B.

     Dařilo se nám i v soutěži týmů, zvítězili jsme ve 2. a 3. kategorii. Zde jsou jména všech soutěžících, kteří se zasloužili o tento vynikající výsledek: Elen Trusinová, Berenika Škrabolová a Pavlína Michnová ze 6.B, Ondřej Groh ze 7.B, Lucie Piskláková z 8.B a Natálie Trusinová z 8.A.  

 • ZŠ Vyhlídka v krajském kole chemické olympiády

V letošním, již 58. ročníku chemické olympiády, v nejvyšší chemické soutěži pořádané MŠMT, zaznamenala naše škola krásný úspěch.  

Po úspěšném zvládnutí školního a okresního kola se žák Michael Soušek ze třídy 9.A probojoval až do kola krajského, které se uskutečnilo 29.3.2022 na Gymnáziu TGM ve Zlíně.

V krajském kole soutěže žáci řešili úlohy prověřující teoretické znalosti i praktické dovednosti, které se týkaly chemického složení, vlastností, chemické přípravy a reaktivity prvků a jejich sloučenin v zemské kůře a plynných látek v atmosféře. Michael Soušek se všech úloh zúčastnil se ctí, uspěl v těsné konkurenci dalších zúčastněných žáků gymnázií a základních škol z kraje a obsadil krásné 6. místo.  

 • Olympiáda z Anglického jazyka – okresní kolo

Ve středu 16. 3. 2022 proběhlo na naší škole okresní kolo olympiády z anglického jazyka, kterého se zúčastnilo 30 škol z okresu Vsetín. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

 • kategorie I. A (6. – 7. ročník) …  celkem se zúčastnilo 27 žáků
 • kategorie II. A (8. – 9. ročník) … celkem se zúčastnilo 26 žáků

Olympiáda se skládala ze tří částí:

 1. porozumění textu – zde si žáci prověřili své znalosti v oblasti mluvnice a slovní zásoby
 2. poslech
 3. konverzační část

kategorie I. A                                    

15. místo – Karolína Lukášová, ZŠ Vyhlídka, Valašské Meziříčí

kategorie II. A 11. místo – Soňa Jasná, ZŠ Vyhlídka, Valašské Meziříčí

 • Vítězem soutěže Mladý chemik Zlínského kraje je Michael Soušek z naší školy!

Krásného výsledku dosáhl náš žák Michael Soušek ze třídy 9.A, kterému se podařilo uspět v prestižním chemickém klání žáků 8. a 9. tříd „Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky 2021/2022.

Michael dosáhl nejvyšší „zlaté“ příčky v regionálním kole a zajistil si tak postup do celostátního finále, které se bude konat 16. června 2022 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity v Pardubicích.

Našemu „Mladému chemikovi“ moc blahopřejeme k dosaženému úspěchu a věříme, že jeho úspěch může být motivací pro ostatní k zájmu o složitý a zároveň krásný obor chemie.

 • Školní a okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Dne 23. února se konalo školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Žáci se pilně připravovali a předvedli své dovednosti v konverzačních dovednostech, tj. mluvení na dané téma a popis obrázku. Na druhém místě se shodně umístili Michal Žákovský a Karolína Zátopková. První místo obsadil Michal Janírek ze třídy 9.B a postoupil do okresního kola.

Dne 14. března se konalo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. I když byli soutěžící ovlivněni předešlými dvěma lety distanční výuky, podali skvělé výkony a Michal Janírek vzorně reprezentoval naši školu. Za dobrý výkon děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v budoucím studiu.

 • Okresní kolo chemické olympiády 2021/2022

V pondělí 7.3.2022 se na hostitelské škole, Gymnáziu Františka Palackého uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády, kterého se zúčastnili také naši žáci. O tom, že je chemická olympiáda náročná soutěž se letos přesvědčili žáci z 9.C – Soňa Jasná, Daniela Hrňová, Karin Klosová a žáci z 9.A – Michael Soušek a Dominik Hyžák.

Nejlepších výsledků dosáhl Michael Soušek, který v silné konkurenci gymnázií skončil na krásném 3. místě a bude reprezentovat naši školu v krajském kole.

 • Školní kolo olympiády z anglického jazyka 2021/2022

Ve středu dne 23. 2. 2022 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z anglického jazyka. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

 • kategorie I. A (6. – 7. ročník) …  celkem se zúčastnilo 10 žáků
 • kategorie II. A (8. – 9. ročník) … celkem se zúčastnilo 14 žáků

Olympiáda se skládala ze tří částí:

 1. porozumění textu (reading) – zde si žáci prověřili své znalosti v oblasti mluvnice a slovní zásoby
 2. poslech (listening)

K ústní části postoupili pouze 4 nejlepší žáci z každé kategorie.

 • konverzační část (speaking) – se skládala ze tří částí: představení se, reakce na každodenní běžné situace a rozhovor se zkoušejícím

Vyhodnocení soutěže:

kategorie I. A                                                   

 1. místo – Karolína Lukášová, 6. C 
 2. místo – Nela Hnátková, 6. C            
 3. místo – Jakub Štábl, 6. C                       
 4. místo – Petr Polášek, 7. B                     

kategorie II. A

 1. místo – Soňa Jasná, 9. C
 2. místo – Amálie Staňková, 9. A
 3. místo – Martina Adámková, 9. B
 4. místo – Alžběta Baslová, 9.A
 • Mladý chemik na ZŠ Vyhlídka – postup do regionálního finále

Každoročně se účastníme chemické soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.“ Cílem soutěže je najít nadané žáky ze základních škol v oboru chemie a motivovat je ke studiu chemie. Pořadatelem soutěže je Fakulta chemicko-technologická v Pardubicích, koordinátorem pro Zlínský kraj je ISŠ COP ve Valašském Meziříčí.

V krajském kole soutěže dosáhl nejlepšího umístění žák 9.A třídy Michael Soušek. Ten se svými 99 body obsadil krásné 1.místo, a tím si také zajistil postup do regionálního finále, které má proběhnout v únoru jako zkouška praktických dovedností.

 • Úspěch v literární soutěži

Slavnostní vyhlášení oblastního kola literární soutěže O poklad strýca Juráše proběhlo ve středu 25. ledna 2022. Soutěž byla určena žákům základních škol ve Valašském Meziříčí a blízkém okolí ve věku od 6 do 15 let. Každý účastník se mohl inspirovat hlavním tématem  Aby ze světa nevymizela radost a zpracovat je jako prózu (povídku, pohádku, sci-fi, fejeton, stránku osobního deníku apod.), poezii, drama nebo komiks.

Naši školu reprezentovali Matyáš Kubiš, Veronika Bílková a Ondřej Groh, který zaujal porotu svou povídkou O šťastné planetě a umístil se na 3. místě. Vítězné práce budou zveřejněny v tištěných sbornících a postupují do okresního kola. Doufáme, že i zde se bude Ondřejovi dařit.

 • Školní kole olympiády v českém jazyce 2021/2022 (kategorie I. určená žákům 8.a 9.ročníku)

Dne 26.1.2022 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 7 žáků 8. a 9. ročníku. Olympiáda se skládala ze dvou částí – části mluvnické a části slohové. Všichni soutěžící si mohli prověřit své češtinářské schopnosti, které spočívaly nejen v jejich znalostech mateřského jazyka, ale také ve schopnosti přemýšlet, vyvozovat a využívat slovní zásobu mnohdy v nečekaných souvislostech a situacích. Mnozí se také přesvědčili, že to, co se zdá být zdánlivě jednoduché, někdy až tak snadné není.

K nejúspěšnějším řešitelům patří Michal Janírek z IX.B a Soňa Jasná z IX.C, kteří budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které proběhne v druhé polovině března na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Všem žákům děkujeme za účast a ochotu se i ve svém volném čase zdokonalovat v češtině.  Michalovi a Soně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

 • Školní kolo zeměpisné olympiády 2021/2022

V pondělí 13. prosince 2021 se na naší škole konalo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěž byla složena ze dvou částí – teoretická (vědomostní) bez atlasu a praktická s atlasem. Všichni žáci podali skvělé výkony a dokázali, že se se zeměpisnými záludnostmi umí obstojně poprat. Nejlépe však soutěž zvládli a do okresního kola, které proběhne online formou 23. 2. 2022, postupují tito žáci:

Kategorie A – Dominika Křížanová              VI.A

Kategorie C – Karolína Zahradníčková        IX.B

 • Biologická olympiáda

Biologická olympiáda je vědomostní soutěž. Jedná se o mimoškolní činnost, jejíž hlavním cílem je vyhledávat talenty, rozvíjet jejich nadání, odborný růst a další vzdělávání v oboru. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Struktura soutěžních úloh BiO

1. Teoretická část

V této disciplíně je soutěžícím předkládán test vědomostí podle tematického zaměření ročníku. Soutěžící se na dané téma připravují buď z doporučené literatury, nebo ze zpracovaného studijního materiálu.

2. Praktická část

V této disciplíně čekají na soutěžící 3 dílčí úkoly:

a) určování přírodnin – zde soutěžící poznávají typické organismy naší přírody,

b) laboratorní úkoly – ty jsou orientovány na praktické dovednosti soutěžících s mikroskopem nebo lupou a vytvoření laboratorního protokolu,

c) vstupní úkol – na dané téma zpracovávají soutěžící, kteří postupují do okresního kola, zde se hodnotí jak vědomostní, tak formální a jazyková správnost a úprava úkolu.

I v letošním školním roce se žáci naší školy mohli zúčastnit biologické olympiády. Tématem 56. ročníku BiO 2021/2022 pro kategorii C a D bylo ,,Jak přežít zimu“.

Školní kolo proběhlo 12. 1. 2022. Celkem se ho zúčastnilo 5 žákyň: Berenika Škrabolová (6.B) za kategorii D, Anna Daňová (8.A), Anna Vlčková (8. A), Gabriela Havranová (8.B) a Magdaléna Halaštová (8. B) za kategorii C.

Skvělého výsledku v kategorii C dosáhla Magdaléna Halaštová. Z celkového počtu 120 bodů dosáhla krásných 93,5 bodů. Na druhém místě se umístila Anička Vlčková s 90,5 body a třetí místo obsadila Anička Daňková, která získala 83,5 bodů. V kategorii D dosáhla krásného výsledku Berenika Škrabolová, která získala 65,5 bodů ze 108.

 • Školní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 12.1. 2022 se konalo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se jí 21 žáků z celého druhého stupně.

Vítězkou se stala Kristýna Hynková z třídy 9. A (55 bodů z 60), na druhém místě se umístil Michal Žákovský z třídy 8. B. (54 bodů z 60) a na třetím místě se umístil Michal Janírek z třídy 9.B (53 bodů z 60).

Velmi musím pochválit žákyně šestých tříd, a to Dominiku Křižanovou a Karolínu Lukášovou, protože se umístily společně na krásném pátém místě.

 • Pythagoriáda na ZŠ Vyhlídka

Pythagoriáda je matematická soutěž, kde žáci řeší 15 velmi obtížných aplikačních úloh, při kterých je potřeba využít samostatnost, představivost a logické uvažování. Na vyřešení úloh mají celkem 60 minut a nemohou používat kalkulátor a matematické tabulky. Aby byl řešitel úspěšný, musí mít 10 a více bodů. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku.

V listopadu proběhlo na ZŠ Vyhlídka školní kolo této soutěže. Mezi úspěšné řešitele se probojovali 3 žáci: Bořek Vaculík ze třídy VI.C, Lucie Onderková ze třídy IX.C a Michael Soušek ze třídy IX.A. Díky nemoci a karanténě se okresního kola, které se konalo 7.12.2021, zúčastnil pouze Michael Soušek. Michael se se 12 body umístil na děleném 5. – 9. místě. Gratulujeme ke krásnému výsledku.

 • Logická olympiáda 2021/2022

Během měsíce září se mohli všichni žáci školy registrovat do matematické soutěže Logická olympiáda. Z celé školy se zúčastnilo 18 žáků od 1. do 9. třídy. Mezi nejlepší řešitele základního kola patří tito žáci: Eduard Malík ze třídy I.A (20.-26. v kraji), Michaela Petřvalská z II.B (8.-22. v kraji), Karel Malík ze IV.B (95.-97. v kraji), David Hruška ze IV.A (114.-124. v kraji) a Jonáš Halašta ze třídy VIII.B (43.-46. v kraji).

 • Přírodovědný klokan

Ve středu 13.10. proběhla na naší škole celostátní soutěž Přírodovědný klokan – kategorie Kadet. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Hlavním cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Soutěžícím byl zadán jednorázový test, který obsahoval 24 zapeklitých úloh z přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu, matematiky a všeobecných znalostí. Na řešení měli žáci celkem 40 minut.

V kategorii Kadet se soutěže zúčastnilo celkem 91 žáků z 8. a 9. ročníků. Tři nejlepší řešitelé následně postupují do okresního kola.

Kadet (8. a 9. ročník) – výherci

 1. místo – Vendula Potěšilová (9.A)
 2. místo – Klára Březovjáková (9. B)
 3. místo – Jan Ramík (9. B) a Štěpán Srba (9. A)
 • Školní kolo mladého chemika

Ve čtvrtek 7.10.2021 se na naší škole konalo školní kolo celorepublikové soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky. Do soutěže vstupovala třicítka odvážných účastníků – žáků 9. ročníků, kteří plnili nelehké úkoly z oblasti obecné a anorganické chemie.

Nejúspěšnějšími řešiteli vstupního školního kola se nakonec stali:

 1. Adéla Hanáková ze třídy 9. B a Michal Soušek z 9.A (oba dosáhli shodného bodového hodnocení)
 2. Michal Janírek ze třídy 9.B
 • Žáci třídy IV.A získali prvenství v procvičování anglické slovní zásoby v okresním kole soutěže a postupují do krajského kola!

V říjnu se žáci 3.- 5. ročníků naší školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu. Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček cizího jazyka, ve kterém mezi sebou soupeří studenti všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku. Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee. Celkem se do soutěže zapojilo téměř 60 000 žáků. V našem okrese se nejpilnějšími žáky stali právě žáci naší školy ze třídy IV.A. Žáci získali prvenství díky tomu, že v soutěžním období mezi 20. a 29.říjnem 2021 nahráli denně v průměru až 646 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček. Díky tomu, že podali skvělý výkon, se stali okresními WocaBee šampiony a zaslouženě postupují do krajského kola, které začíná 3. listopadu a končí 12. listopadu.