Technický jarmark

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje se dlouhodobě věnuje podpoře odborného vzdělávání a síťování škol a firem. V rámci těchto aktivit připravila pro letošní školní rok Technický jarmark, jehož cílem je pomoci žákům základních škol při volbě povolání. Přibližuje žákům reálné pracovní prostředí a seznamuje je se špičkovými technologiemi i se zajímavými možnostmi pracovního uplatnění ve firmách našeho regionu.

Dne 22.10.2021 žáci naší školy navštívili MP Krásno, kde se seznámili s historií zpracování masa až po současné moderní technologické postupy. CABOT nám umožnil projít si firmu, podívat se do dílen a vidět jejich finální výrobek – granulované saze.

Doufáme, že pohled na některé profese v našem regionu pomohl žákům s výběrem budoucího povolání, a děkujeme Krajské hospodářské komoře za možnost i v dnešní složité době navštívit tyto firmy.

Mgr. Martina Krutílková