Halloween v hodinách anglického jazyka

Ve dnech 25. a 26. října 2021 jsme v rámci hodin anglického jazyka 3. – 5. ročníků oslavili blížící se anglosaský svátek Halloween. Žáci se mohli obléknout do strašidelných kostýmů, dozvěděli se více o této tradici a nově získané vědomosti si ověřili formou her. Ve skupinách si tak opakovali nově naučenou slovní zásobu pomocí kvartet, Dobblu, kartiček s obrázky i dominem. Nechyběla ani písnička, při které se děti naučily heslo, které by měl znát každý správný Halloweenský koledník „Trick – or – Treat“ – volněji přeloženo „Koledu, nebo vám něco provedu!“ Koledováním si nakonec každý v závěru vysloužil sladkou odměnu, která k oslavám Halloweenu mezi dětmi neodmyslitelně patří. Netradiční hodinu anglického jazyka si všichni náležitě užili.

Mgr. Jana Vaďurová