Projektový den – Lov čarodějnice

Filipojakubská noc neboli pálení čarodějnic je zvyk, který připadá na přelom dnů 30.dubna a 1.května. Žáci tříd 3.A, 3.B a 5.A si v projektovém dni konaném dne 29.4. 2022 připomněli tuto lidovou tradici, kdy se v noci otevírají brány mocným silám. Vydali se po stopách čarodějnice, která jim po cestě zanechala různá úskalí. Děti pracovaly ve smíšených skupinách a plnily netradiční úkoly související s učivem probíraným v jednotlivých ročnících. Tato projektová výuka spojená se zážitkovou pedagogikou, při které žáci využili metod pozorování, zkoumání i aktivizujících metod v podobě didaktických her se jim velmi líbila. Při těchto aktivitách byl kladen velký důraz na čtenářskou gramotnost a početní dovednosti. Nechyběly však i tradiční disciplíny, které umí každá správná čarodějka, jako je let na koštěti či poznávání ingrediencí do lektvarů. Díky vzájemné spolupráci se podařilo dětem v závěru získat odměnu. Celý den nás doprovázelo slunečné počasí a dobrá nálada.

Mgr. Jana Vaďurová