První pomoc pro prvňáčky na Vyhlídce

V úterý 10.5.2022 na ZŠ Vyhlídka v 1.třídách proběhla preventivní akce První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám medvědům někdo stůně. Paní Renata Michnová ze Zdravotnické záchranné služby Valašském Meziříčí navštívila nejmladší žáky s touto besedou. S pomocí plyšového medvěda Edy demonstrovala postupy první pomoci při různých úrazech. Děti se dozvěděly, jak mají postupovat při ošetření krvácení, při zlomeninách, popáleninách, při bezvědomí. Seznámily se také s postupem nepřímé masáže srdce, kterou si také všechny děti vyzkoušely na figuríně. Paní Michnová děti za odvahu a provedení masáže velmi pochválila. Také společně probrali postup při oznamování úrazu na lince 155.

Je vhodné a potřebné seznamovat s těmito postupy děti od útlého věku. Paní Renatě Michnové velice děkuji za přínosnou a skvěle provedenou besedu.

Mgr. Alena Ešlerová

Školní metodik prevence