Vyhlídka na Dětském slyšení v SVČ Domeček

Vybraní žáci z 9.ročníků se v pátek 6.5.2022 zúčastnili akce s názvem Dětské slyšení, které každoročně navazuje na Den Země. Co je vlastně Dětské slyšení? Představte si to jak otevřenou diskusi mezi dětskými zástupci základních kol a vedením našeho města.

Probírala se spousta zajímavých témat, např. budoucnost našeho města, realizované či připravované projekty – koupaliště s atrakcemi, dostavba náměstí, muzeum kapel, přesunutí autobusového nádraží a pozměnění jízdních řádů.

Dále následovala přednáška s názvem Nulový odpad. Zde jsme se dozvěděli o možnostech nejen vytřídění odpadu, ale také znovupoužití různých obalů, nákupy zboží do přinesených nádob apod.

Děkujeme vedení města za organizaci tohoto setkání. Dětské slyšení je v naší republice ojedinělé a ostatní města si z nás v tomto berou příklad.

Žáci 9. ročníků