Za kouzlem knih

Za kouzlem knih

V posledním srpnovém týdnu proběhla na naší škole letní aktivita Za kouzlem knih. Jak už z názvu vyplývá, této aktivity se účastnili především milovnice a milovníci knih a dobrého počtení. Celý týden byl nabitý nejrůznějšími zábavnými hrami, křížovkami, spojovačkami a literárními kvízy. Žákyně a žáci také navštívili Městskou knihovnu ve Valašském Meziříčí, kde pracovali s knihami, hledali v nich ukryté informace a za správné splnění všech úkolů pak získali sladkou odměnu. Na Zámku ve Vsetíně si pak na základě úkolů z pracovního listu prošli jednotlivé expozice a našli poklad ukrytý v zámecké věži. Všem se společně prožitý týden velmi líbil a myslíme si, že jsme se nejen pobavili, ale také jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých poznatků o knihách, jejich postavách i autorech. Doufáme, že i příští léto budeme moci strávit příjemné chvíle ve společnosti našich kamarádů jak lidských, tak i těch knižních.

                                      Mgr. Andrea Trochtová a Mgr. Martina Krutílková