Moderní výuka informatiky

Od začátku školního roku 2022/2023 se na Základní škole Vyhlídka začala vyučovat tzv. nová informatika. S tímto předmětem, který je zaměřen zejména na rozvoj informatického a logického myšlení a na spolupráci v týmu, se nově setkají žáci 4., 6. a 7. ročníků. Žáci se na prvním stupni seznámí s kódováním a šifrováním dat, naučí se základy algoritmizace pomocí Blue-botů, což jsou programovatelné berušky vykonávající pohyb podle zadaných příkazů. Na druhém stupni se žáci setkají s programovacím jazykem Scratch, ve kterém získají dovednosti pro vytváření jednoduchých animací a her. Také si vyzkouší sestavit a naprogramovat roboty sestavené ze stavebnic Vex a Lego Mindstorms. V předmětu informatika si žáci budou moci vyzkoušet i práci s 3D tiskárnou a vytisknout si vymodelovaný předmět.

Bc. Denisa Minářová a Mgr. Sonja Truhlářová