Úspěch Agáty Veselé ve Zdravotnické olympiádě

Pedagogové Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín připravili pro žáky devátých tříd 2. ročník Zdravotnické olympiády. Jedním z cílů olympiády je, aby v době zásadního nedostatku zdravotnického personálu podpořila zájem žáků o studium zdravotnických oborů.

Naše škola přivítala možnost zapojit naše žáky, kteří zvažují studium na zdravotní škole. Dne 22. listopadu 2022 se uskutečnilo školní kolo, kterého se zúčastnila děvčata z 9. A: Michaela Procházková, Karolína Zátopková a Agáta Veselá.

Teoretické i praktické úkoly byly tvořeny z oblastí tělověd, první pomoci, výživy člověka a environmentální výchovy. Školní kolo bylo rozřazovací, vedené formou testů v elektronickém prostředí. V deset hodin byl všem účastníkům otevřen online test.

Nejvíce se dařilo Agátě Veselé. Svým výborným výkonem si zajistila postup mezi dvacet finalistů, které 1. prosince čeká finále olympiády ve Zlíně.

Děvčatům děkuji za úspěšnou reprezentaci školy a Agátě budeme držet „palce“ v krajském kole.

Mgr. Martina Krutílková