Literární úspěch

Krásného úspěchu dosáhl Martin Kundrát, žák třídy 7. B, když zvítězil v literární soutěži Jeden příběh dvojím perem 2023 aneb děti přetváří českou literaturu. Tradičním úkolem soutěžících je volně navázat na přerušené vyprávění vybraného českého autora. Tím letošním byl spisovatel Vojtěch Matocha a úryvky byly vyjmuty z jeho trilogie Prašina.

Martin svou práci nazval Sněžný dopad, svým dramatickým a napínavým vyprávěním se mu podařilo skvěle navázat na atmosféru Matochova textu, což odborná porota ocenila.

Velkým zážitkem bylo slavnostní vyhodnocení celé soutěže, hostem byl právě spisovatel Vojtěch Matocha, který se s mladými literárními talenty podělil o své zkušenosti se samotnou tvorbou. Toto setkání bylo velmi inspirativní a potvrdilo, že literatura má v dnešním světě své nezastupitelné místo a čtení knih je úžasné dobrodružství.

Jana Vašková