Školní výlet na Helfštýn

Společný školní výlet tříd 5. A a 5. B proběhl 15. 6. Vyrazili jsme k Lipníku nad Bečvou, kde jsme měli naplánovánu návštěvu lanového parku  a hradu Helfštýn.

V lanovém parku si mohly děti zvolit libovolnou obtížnost trasy, některé si troufly na náročnější, jiným stačila trasa střední obtížnosti. Děti byly nejprve samozřejmě poučeny o bezpečném pohybu ve výškách, dostaly potřebnou výzbroj a pak už jim stačila jen notná dávka odvahy. To, co se ze země zdálo jako jednoduché, ve výšce vypadalo úplně jinak- vratké lávky, těžko dosažitelná nestabilní  lana, mnohdy pouze ručkování …to vše děti naštěstí bezpečně zvládly a velmi je to bavilo. Také bylo hezké pozorovat, jak si děti dokázaly pomáhat v případě potřeby navzájem.  Po krátkém odpočinku a posilnění jsme vyrazili na nedaleký hrad. Nejprve jsme si vyslechli něco o historii hradu, jeho majitelích a také o jeho nedobytnosti. Hrad po své rekonstrukci vypadá velmi přitažlivě, což jsme si -po výšlapu na jednu z věží- mohli ověřit i z výšky. Velikým lákadlem na hradě je dlouhodobá výstava kovářských prací, kde jsme s dětmi mnohdy užasli nad tím, co lze z kovu vykouzlit.

                                             Bohdana Jirglová, Veronika Vozihnojová