Adaptační kurz pro žáky 6. ročníku

Ve středu 6. 9. 2023 vyjely třídy 6.A a 6.B ZŠ Vyhlídka spolu s třídními učitelkami, asistentkou pedagoga, metodičkou prevence a oblastním metodikem prevence z KPPP Zlín do Velkých Karlovic na třídenní pobyt do Horského hotelu Kyčerka. Proces vzájemného poznávání, sbližování, který ve školním prostředí trvá dlouhou dobu, je možné adaptačním pobytem nastartovat a významně urychlit během několika dní. Napomáhají tomu vhodně zvolené hry seznamovací, rozehřívací, hry na podporu důvěry, na společné zvládání náročných situací, ale také relaxační aktivity podporující stmelení a hlubší poznání třídního kolektivu. Hry byly zacíleny na sebepoznání, prohloubení vztahů mezi spolužáky a třídními učitelkami, podporu efektivní komunikace, spolupráce. Program byl zážitkově intenzivní, žáci překonávali překážky, týmové zvládání probouzelo pocity důvěry a rozvíjelo vzájemný respekt a spolupráci. Třída je jako puzzle, jednotlivé dílky zapadají do velkého třídního obrazu, každý kousek je důležitý a nenahraditelný. Třídy jsou dobře nastartovány a bude záležet na žácích a třídních učitelkách, jakým způsobem nabyté zkušenosti a prožitky využijí v tomto školním roce. Základ mají pevně postaven, budeme jim přát, nechť jim nadšení, spolupráce a vzájemný respekt vydrží a nadále se buduje důvěra a přátelství.

Mgr. Alena Ešlerová, školní metodik prevence