Zájezd do Vídně

Už se na naší škole stalo tradicí navštívit v předvánočním čase proslulé trhy v hlavním městě Rakouska – ve Vídni.

A vyrazili jsme i tento rok. V úterý 28. 11. se do krásně nazdobené Vídně vydalo celkem 52 žáků 8. a 9. tříd. Prohlídku města jsme začali u architektonické zajímavosti – Hundertwasserhaus. Pak jsme se přesunuli do Schönbrunnu, kde si již žáci mohli užít vánočního trhu a také se projít úchvatnou zahradou za zámkem. Poté jsme již vyrazili do samého historického centra Vídně, kde jsme nejdříve nasáli adventní náladu na proslulém trhu před Novou radnicí (zde mnozí využili i možnosti zabruslit si nebo se svézt na kolotoči) a pak se prošli hradním komplexem Hofburgu a nejznámějšími historickými uličkami až k majestátnímu chrámu sv. Štěpána – Stephansdomu. Zde se nachází další z proslulých sedmi vídeňských předvánočních trhů, které se ve Vídni konají už od 13. století. Z krámků voněl punč, perníčky, čokoláda i jiné dobroty. Čas rychle utíkal, setmělo se a my se mohli krásně svítícími ulicemi vydat zpět k autobusu.

Jsme rádi, že jsme se mohli do Vídně podívat, něco nového se díky paní průvodkyni dozvědět a naladit se na tento krásný předvánoční čas.

Mgr. Lenka Bajerová