Vědecký festival se žáky 9. ročníku

6. prosince se žáci 9. ročníků vydali na další ročník vědeckého festivalu, který se konal, jako již tradičně, v prostorách sousední ISŠ-COP.

Naši žáci se v rámci této akce mohli seznámit nejen se studijními obory hostitelské školy-obory gastronomickými, chemickými, strojírenskými, či elektrotechnickými, ale i se zástupci řady firem v našem regionu.

Velký tahákem dne byla představení pracovníků Světa vědy a techniky z Dolní oblasti Vítkovic, kteří již dopředu avizovali, že je na co se těšit. Žáci byli svědky efektních okusů s kapalným dusíkem, suchým ledem, kouzelných barevných ohňů a magických triků s ohněm.

V atmosféře blížících se vánočních svátků žáci zažili řadu zajímavých a poučných setkání, Návštěva vědeckého festivalu je tak mohla posunout ještě blíž k rozhodnutí o volbě svého budoucího povolání.