Mladý chemik 2023/2024

I v letošním roce se naše škola zúčastnila inspirativní chemické soutěže Mladý chemik. Školního kola se letos zúčastnilo 15 přihlášených žáků 9. ročníků, ze kterých postoupili 3 žáci do kola druhého, které se jako každoročně konalo na sousední ISŠ-COP v našem městě.

Hana Hromadová, Vít Polášek a Vít Bača (všichni žáci 9.B) se ve druhém kole, které se konalo 14. 12. 2023 utkali s více než devadesáti žáky ze 32 základních škol z celého okresu Vsetín, Zlín, Kroměříž a Nový Jičín. I když se žáci pečlivě připravovali, konkurence byla letos ve srovnání s předchozími ročníky opravdu vysoká.

I přestože naši žáci již do 3. kola nepostoupili, vyzkoušeli si řadu úloh z obecné a anorganické chemie, potýkali se s chemickými rébusy, křížovkami a doplňovačkami, sestavovali a chemické rovnice, počítali úlohy na koncentrace roztoků a mnoho dalšího.

Všem jmenovaným děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí v dalších vědomostních soutěžích.

Mgr. Jana Adámková