Okrskové kolo v recitaci

Krásného úspěchu dosáhli naši žáci v okrskovém kole recitační soutěže, která se konala v pondělí 12. 2. 2024 v KZ města Valašské Meziříčí.

Ve třetí kategorii zvítězila Kateřina Filgasová ze třídy 7.B, porotu přesvědčila citlivou interpretací textu František a volavka od Daniila Charmse. Třetí místo v téže kategorii vybojovala Elen Trusinová ze 7.A.

Opět dvojnásobného úspěchu dosáhli recitátoři v kategorii čtvrté – první místo si odnesl Ondřej Groh z 9.B, který vystupoval s textem Miloše Macourka Mravenečník, třetího místa dosáhl Josef Vybíral z 8.C.

Všichni tito žáci postupují do okresního kola.

Pochvalu ale zaslouží i ostatní recitátoři – Sandra Novosadová z 1.C, Martin Pavelka ze 2.A, Filip Staněk ze 4.A a Barbora Slováčková z 5.B.- nedosáhli sice na ta nejvyšší místa, ale předvedli také velmi krásné výkony.   

Všem recitátorům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích!

Mgr. Jana Vašková a Mgr. Marta Garzinová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA