Okresní kolo biologické olympiády

V úterý 19. března proběhlo na zdejším gymnáziu okresní kolo biologické olympiády, kterého se zúčastnili také žáci naší školy – Martin Kundrát a Berenika Škrobalová. Žáci reprezentovali naši školu v kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a víceletých gymnázií.

Tématem 58. ročníku BiO 2023/2024 pro kategorii C bylo ,,Jak se žije v lužním lese“. Každé soutěžní kolo biologické olympiády je o něco složitější, zároveň také navazuje na problematiku předešlých kol.

V teoretické části byl soutěžícím předkládán vědomostní test. Praktická část byla rozdělena na dvě části. V první části soutěžící poznávali typické organismy naší přírody. Druhou část tvořil laboratorní úkol, orientující se na praktické dovednosti soutěžících v mikroskopování a vytváření laboratorního protokolu.

V silné konkurenci se naši žáci rozhodně neztratili, i přesto, že jsme nepostoupili do dalšího kola. Martin a Berenika předvedli krásný výkon a zaslouží si velkou pochvalu. Přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu přírodních věd.

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková