Chrám i tvrz

V pátek 5. 4. 2024 se v Domě kultury ve Vsetíně konal 29. ročník tradiční soutěže v uměleckém přednesu Chrám i tvrz. Soutěž je určena pro žáky základních škol, kteří si k interpretaci mohou vybrat libovolný text českého autora. Naši školu reprezentovali tito žáci: Michaela Havranová (6.A), Kristýna Bohušíková (6.A), Bianka Škrabolová (6.A), Kateřina Filgasová (7.B), Josef Vybíral (8.C) a Ondřej Groh (9.B). Pro děvčata z šesté třídy to byla premiéra, mohly zakusit atmosféru velké soutěže, poslechnout si recitátory z jiných škol, což je vždy přínosem. Radost nám všem udělal Josef Vybíral, který získal ve své kategorii 1. místo.

Všichni si zaslouží pochvalu za svůj svědomitý přístup k přípravě textů, přestože se jim nepodařilo získat žádné ocenění, jejich výkony jsou příslibem do budoucna. Jsme rádi, že mají chuť věnovat se této náročné, ale krásné práci.

Jana Vašková