Den Země na ZŠ Vyhlídka

V úterý 23.4.2024 se na naší škole konal Den Země. Akce započala v jednotlivých třídách, kde si žáci popovídali s třídní učitelkou o významu tohoto dne. Poté se zhruba 230 žáků z 1. stupně shromáždilo v tělocvičně, kde byli rozděleni do smíšených družstev, které tvořili zástupci 1. až 5. ročníku. Žáci 9.ročníku se o mladší spolužáky po celé dopoledne starali a pomáhali jim. Na 18 stanovištích žáky čekalo poznávání rostlin a živočichů, různých materiálů pomocí hmatu, třídění odpadu do kontejnerů, odhad časového intervalu rozkladu, zábavné hledání ukrytých živočichů ve větách, přiřazování stop zvířat a mnohé další. Za každou správně splněnou disciplínu dostalo družstvo jeden díl skládačky. Z nich pak tým sestavil obrázek, za který dostali všichni sladkou odměnu.

Děkuji tímto všem zúčastněným dětem, učitelkám 1. stupně, žákům 9.ročníku, členům žákovského parlamentu a dalším dětem za pomoc při organizaci, a také Nadačnímu fondu školy za finanční podporu. I přesto, že počasí bylo nevlídné a celá akce proběhla uvnitř školy, společně jsme oslavili tento významný den s úsměvem a pohodovou atmosférou. Přínosem byla jak vzájemná spolupráce, tak uvědomění si, jak krásnou zemi máme a jak můžeme dílčími úkoly přispět k její ochraně.

Mgr. Alena Ešlerová