Třída 4.A navštívila hasičskou stanici

Žáci 4. ročníku prožili dopoledne plné zážitků a nových poznatků. Vydali se na exkurzi do Hasičské stanice ve Valašském Meziříčí.

Profesionální hasiči školáky vřele přivítali a provedli je celým svým zázemím. Děti si prohlédly moderní zásahovou techniku a vyzkoušely si, jak funguje hasicí přístroj a požární proudnice. Největším zážitkem bylo nahlédnutí do kabiny zásahových vozů. Hasiči žákům také zopakovali důležitá telefonní čísla tísňových linek a poradili jim, jak se správně chovat při požáru, povodních a jiných krizových situacích.

Exkurze byla nejen zábavná, ale především poučná. Třída 4.A odcházela s velkým nadšením a hlubokým respektem k náročné práci všech záchranářů.