Podzimní procházka do minizoo

Ve čtvrtek 13. října jsme se s dětmi 2. a 3. oddělení školní družiny vypravili na podzimní procházku.

Navštívili jsme Fauna park –  Dětský ráj na Štěpánově ve Valašském Meziříčí.

Cestou jsme se věnovali pozorování podzimní krajiny a sběrem přírodních materiálů, které jsme později využili na výtvarné tvoření v naší školní družince. V cíli naší výpravy děti posvačily a po krátkém odpočinku se věnovaly prohlídce minizoo. Měly možnost spatřit přes 20 druhů zvířat např. poníka, veverky, labutě, pštrosy, osmáky, lamy, morčátka i exotické ptactvo. Děti pozorovaly nejen zvířátka, ale se zájmem si pročítaly informační cedule, které jim sdělovaly zajímavosti o každém zvířecím druhu. Během prohlídky žáci s radostí krmili své „zvířecí kamarády“ zakoupeným krmivem, jiní zase relaxovali na lavičkách v altánku a užívali si příjemné chvíle.

I když si občas s námi hrálo sluníčko na schovávanou, podzimní procházku jsme si všichni velmi užili. Už nyní se těšíme na další společnou akci.

Kachtíková Romana a Veronika Vašíčková – vychovatelky ŠD