Okresní kolo zeměpisné olympiády 2023

Dne 22. února 2023 se na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo olympiády ze zeměpisu. Soutěž byla rozdělena na čtyři kategorie a to na kategorii A (žáci 6. tříd), B (žáci 7. tříd), C (žáci 8. a 9. tříd) a D (střední školy). Naši školu po vítězství ve školním kole zastupovala v kategorii A Sofie Horáčková a mimo soutěž Denis Kubeša ze třídy 6. B, v kategorii B Štěpán Veněk (náhradník za Šimona Tkáčika) ze třídy 7. B a v kategorii C Anna Vlčková ze třídy 9. A. Každá kategorie měla 3 části – práci s atlasem, práci bez atlasu (vědomostní) a praktickou část. Zaměření úloh je nad rámec běžné školní výuky, vždy však úměrné věku soutěžících. Důraz je kladen na dovednosti analýzy a syntézy poznatků, vysvětlení a pochopení problémů, nikoli ověření pouhého memorování.

Všichni žáci podali skvělé výkony, ale své znalosti ze zeměpisu předvedla mezi velkou konkurencí ostatních škol Vsetínského okresu nejlépe ze všech Sofie Horáčková, která obsadila 5. místo ve své kategorii. Krásné umístění pak ve svých kategoriích vybojovali i Štěpán Vaněk (12. místo) a Anna Vlčková (15. místo). Všem reprezentantům děkuji za účast a doufám, že nás někteří budou i příští rok zastupovat v tak dobré formě jako letos.

Výsledky:

Sofie Horáčková ve své kategorii skončila na 5. místě