Okresní kolo biologické olympiády

V pondělí 17. dubna proběhlo na zdejším gymnáziu okresní kolo biologické olympiády. Naši školu reprezentovala Magdaléna Halaštová (9.B) v kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií.

Tématem 57. ročníku BiO 2022/2023 pro kategorii C bylo ,,Bezlesí“. Každé soutěžní kolo biologické olympiády je o něco složitější, zároveň také navazuje na problematiku předešlých kol.

V teoretické části byl soutěžícím předkládán vědomostní test. Praktická část byla rozdělena na dvě části. V první části soutěžící poznávali typické organismy naší přírody. Druhou část tvořil laboratorní úkol, orientující se na praktické dovednosti soutěžících v mikroskopování a vytváření laboratorního protokolu.

V silné konkurenci se Magda rozhodně neztratila. Z celkového počtu soutěžících – 32, obsadila krásné 8. místo. Magdě gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu přírodních věd!

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková