Polybus – od kutění k řemeslu

Dne 16. 5. 2023 se žáci naší školy zúčastnili interaktivního vzdělávacího programu s názvem:,, Od kutění k řemeslu“. V rámci tohoto výukového programu si žáci osvojili vědomosti týkající se lesního hospodářství a řemesel navazující na zpracování dřeva. Žáci pracovali s reálným nářadím, každý si vyrobil svůj konkrétní výrobek ze dřeva. Hlavním cílem programu bylo posílit vztah k řemeslné výrobě s neopomenutelným odkazem na hospodárné zacházení s dřevem jako surovinou.

Pod vedením zkušených lektorů z Lužánek si naši žáci mohli prohlédnout unikátní prototyp mobilního kabinetu Polybus. Ten je vybavený nářadím, jako jsou např. pilky, vrtačky, pájky, 3D pera, akunářadí či termolis.

Díky tomuto vzdělávacímu programu si žáci osvojili základy polytechnického vzdělávaní jak po teoretické, tak praktické stránce.

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková