Vídeň 2019

Vídeň 2019

Je tradicí naší školy navštívit v předvánočním čase metropoli Rakouska – Vídeň. V úterý 26. listopadu 2019 odjíždělo do Vídně 54 žáků ze 7. – 9. tříd ZŠ Vyhlídka, aby poznali nejkrásnější historické památky a dominanty města. První zastávkou byl architektonický skvost – Hundertwasserhaus. Následovala prohlídka zámku Schőnbrun, který obklopuje překrásný park s fontánami. Naše exkurze pokračovala historickým centrem, kterému vévodí katedrála Stephansdom, a další dominanta – hradní komplex Hofburg. Cestou jsme míjeli řadu historických budov, soch a zajímavostí. Naše pěší putování centrem za památkami bylo zakončeno u Nové radnice, kde ve vzduchu voněl punč a vznášela se díky krásně nazdobeným stánkům s dárky pohodová vánoční atmosféra.

Poděkování patří všem žákům, kteří se pěkným chováním zasloužili o zdařilý průběh naší zahraniční cesty. Plni dojmů a zážitků jsme se spokojeni vraceli autobusem CK Valaška domů. A příští rok zase „Auf Wiedersehen!“

Mgr. Marie Kratochvílová

Fotografie ze zájezdu najdete ve Fotoalbumu…

 
Beseda „První pomoc“

Beseda „První pomoc“

Ve středu 27.11.2019 proběhla v prvních třídách ZŠ Vyhlídka  beseda v rámci prevence se zdravotní záchranářkou paní Renatou Michnovou na téma „První pomoc aneb Když nám, medvědům, někdo stůně“. Děti se dozvěděly o zásadách poskytování první pomoci – co dělat v případě různých úrazů, popálenin, telefonní číslo na záchrannou službu. Pomocí demonstračních plyšových medvědů si děti zkusily použít obvaz, náplast, ale také si vyzkoušely na fantomovém modelu nepřímou masáž srdce. Za odměnu jim byl paní Michnovou předán diplom za absolvování výuky a drobná odměna ve formě reflexního medvídka. Děkuji tímto paní Michnové za krásně připravenou besedu pro naše prvňáčky.

Mgr. Alena Ešlerová

 
Video z akce Ponožkový pes

Video z akce Ponožkový pes

Videoreportáž Regionální televize z akce „Ponožkový pes“ najdete v rubrice ŠKOLNÍ VIDEA (najdete ji na stránkách vpravo nahoře vedle rubriky FOTOALBUM-GALERIE)
Hrátky s předškoláky

Hrátky s předškoláky

Program Hrátek s předškoláky na měsíc prosinec najdete v sekci Škola – Organizace školního roku – Zápis do 1. ročníku – Hrátky s předškoláky